piątek, 25 września 2015

Garść ogłoszeń

Piątek, piateczek, piątunio...
Kolejny tydzień z głowy, złachana jestem jak koń po westernie i tylko patrzę, żeby paść w jakimś spokojnym kącie i celebrować weekend. Planuję go spędzić w towarzystwie Agathy Christie i w ten sposób uczcić jej urodziny, których kolejna rocznica miała miejsce w ubiegłym tygodniu.

Zanim jednak odetnę się od świata kilka ogłoszeń wcale nie drobnych :)

Po pierwsze - już za miesiąc wielkie święto książki, czyli 19 Targi Książki w Krakowie.Na stronie internetowej od kilku dni można już znaleźć listę gości oraz harmonogram wydarzeń towarzyszących i zaplanować kogo będziemy chcieli zobaczyć, posłuchać, poprosić o autograf... Kto jeszcze nie widział to zapraszam TUTAJ.

Po drugie - jednym z targowych gości będzie Remigiusz Mróz, autor świetnie przyjętej "Kasacji". Za niecały miesiąc, 21 października, będzie miała miejsce premiera kolejnej książki, której bohaterami jest prawniczy tandem Chyłka - Oryński, a mianowicie "Zaginięcie". Tak o treści książki pisze jej wydawca:

Trzyletnia dziewczynka znika bez śladu z domku letniskowego bogatych rodziców. Alarm przez całą noc był włączony, a okna i drzwi zamknięte. Śledczy nie odnajdują żadnych poszlak świadczących o porwaniu i podejrzewają, że dziecko nie żyje.

Doświadczona prawniczka, Joanna Chyłka, i jej początkujący podopieczny, Kordian Oryński, podejmują się obrony małżeństwa, któremu prokuratura stawia zarzut zabójstwa. Proces ma charakter poszlakowy, mimo to wszystko zdaje się wskazywać na winę rodziców – wszak gdy wyeliminuje się to, co niemożliwe, cokolwiek pozostanie, musi być prawdą…

Brzmi ciekawie, prawda?


4 komentarze:

 1. Niestety ubolewam nad tym, że na targi nie pojadę, niestety trochę za daleko :(

  OdpowiedzUsuń
 2. Dla mnie Targi stoją pod znakiem zapytania, ale zobaczy się...
  Dzięki za przypomnienie o konkursie, tym razem okoliczności sprawiły, że na ostatnią chwilę...
  A książek Remigiusza Mroza nie znam, są w planie na kiedyś...nie wyrabiam z czytaniem, ot i taka prawda.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja chcę Zimę koloru turkusu i mam nadzieję, że uda mi się dotrzeć po nią na targi :D
  Pozdrawiam serdecznie ;*
  http://ravenstarkbooks.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Mroza poszukiwać nie będę, ale na Targach się pojawię! Już się nie mogę doczekać!

  Pozdrawiam,
  Po Książkach Mam Kaca

  OdpowiedzUsuń

Posty anonimowe będą kasowane - proszę podpisz się:)