piątek, 16 grudnia 2011

Stos przedświąteczny i TOP10 - najlepsze strony o książkach

Oto przedświąteczny stos biblioteczno - własny:Od dołu patrząc:

 • "Miecze i mroczna magia" - antologia wygrana na blogu u Fenrira.
 • "Miłość jednego mężczyzny" K. Ranney - z biblioteki. Zimowe, długie wieczory aż się proszą o jakąś romansową historię:)
 • "Części intymne" I. Sowa - z biblioteki
 • "Z pamiętnika młodej mężatki" M. Skiera - pożyczka od koleżanki z DKK.
 • "Dziewczę ze Słonecznego Wzgórza" M.B.  Bjørnson - znalezione w mojej szkolnej bibliotece i wzięte do domu celem "oswojenia" kolejnego noblisty ;)
 • "Byczki w pomidorach" i "Wszystko czerwone" J. Chmielewskiej - kolejne prezenty od Mikołaja z Biblionetki:)
****************************************************************


Top 10 to akcja, przy okazji której raz w tygodniu ma blogu pojawiają się różnego rodzaju rankingi, dzięki którym czytelnicy mogą poznać bliżej blogera, jego zainteresowania i gusta. Jeżeli chcesz dołączyć do akcji - w każdy piątek wypatruj nowego tematu na dany tydzień.

Dziś przyszła pora na... Dziesięć najlepszych stron związanych z literaturą!Biblionetka - to pierwszy portal dla wielbicieli książek na który trafiłam i pewnie dlatego mam do niego największy sentyment. Jeśli chodzi o funkcjonalność to ma najlepszą bazę danych - tylko tam można znaleźć książki ułożone wg serii lub cykli wydawniczych. Lubimy czytać - również lubię, chociaż poprzedni wygląd bardziej mi odpowiadał. Żeby tylko troszkę szybciej "chodził"...Na Kanapie - tu trafiłam na końcu (tzn. po Biblionetce i LC), ale to właśnie dzięki użytkownikom Kanapy zdecydowałam się na założenie bloga:)
Targ z książkami - tłumaczenie chyba niepotrzebne - całkiem sporo kasy tu zostawiłam...


Dedalus - jedna z moich ulubionych księgarni internetowych, nigdy się nie zawiodłam:)Czytanie nie szkodzi - każda inicjatywa mająca na celu popularyzację czytelnictwa jest mi bliska:)Projekt Kraszewski - to jedno z wyzwań w którym biorę udział, a że lubię Kraszewskiego więc nic dziwnego, że właśnie to wyzwanie się tutaj znalazło.Zbrodnia w bibliotece - chyba już gdzieś pisałam, ze uwielbiam kryminały...Słowem Pisanym o Polskich Autorach - pomysł Leny i Tajemnicy, dzięki któremu przeczytałam już kilkanaście książek polskich autorów do których pewnie sama z siebie bym nie dotarła. Niektóre nie do końca mi podeszły, ale zdecydowana większość jak najbardziej:)Spis moli książkowych - najlepsza znana mi baza blogów książkowych, nieustanne źródło nowych i ciekawych stron godnych obserwowania:)

15 komentarzy:

 1. Aniu, dziękuję za wyróżnienie Targu :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny stosik. Chmielewską już czytałam i polecam bardzo!

  OdpowiedzUsuń
 3. W imieniu zaJIKowanych dziękuję za wyróżnienie:) I nieustająco upraszam o nowe teksty, bo projekt coś kurzem porasta, sam się zresztą haniebnie zaniedbałem:P

  OdpowiedzUsuń
 4. Miecze i mroczna magia - O. To by mnie zainteresowało. A Pani ranking jest niezwykle podobny do mojego, który ułożyłam w myślach :)

  OdpowiedzUsuń
 5. No musiałem po rycersku Anek ratować przed wizją świąt spędzonych nad crapowatym "Eragonem" i spółką... ^^ Mam nadzieję, że się tylko nie zderzysz z "mieczem i magią", bo ten gatunek to jednak troszkę specyficzny jest.

  OdpowiedzUsuń
 6. Przyłączam się do podziękowań za pamięć o Projekcie Kraszewski. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Miłego czytania !
  Jestem ciekawa książki Chmielewskiej.

  OdpowiedzUsuń
 8. Przyjemny stosik;)
  Miłego czytania;*

  OdpowiedzUsuń
 9. Cieszę się, że Targ znalazł się w Twoim Top 10 :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Chciałbym skorzystać z okazji i zaprezentować forum poświęcone literaturze
  http://www.forum-książki.pl

  OdpowiedzUsuń

Posty anonimowe będą kasowane - proszę podpisz się:)