środa, 22 lipca 2015

Wakacyjne podróże: Jagodno z Tamarą i Marysią

Świat zwariował, za oknem (pomimo, że słońce już zaszło, a termometr wisi w cieniu) jest prawie 30 stopni, ledwie doszłam do siebie po popołudniowej podróży do miasta (termin u lekarza zaklepany pół roku temu...) i właśnie usłyszałam, że jutro ma być jeszcze cieplej. I jak to przetrzymać?
Cóż, albo przeniosę się do piwnicy, albo obłożę się lodem, albo... poczytam książkę której akcja toczy się zimą ;) Jedną taką mogę polecić (i niech was nie zmyli słoneczna, wakacyjna okładka):

Tamara pracuje w agencji reklamowej. Najnowsze zlecenie do którego przydzielił ją szef to kampania wyborcza Kacpra Kamińskiego, który chce zostać wójtem gminy Jagodno. Kobieta zdaje sobie sprawę, że od powodzenia tego przedsięwzięcia sporo zależy i bardzo starannie się do niego przygotowuje. Niestety, nie przewidziała, że kontrkandydat Kamińskiego wie o jej przeszłości coś, z czego ona sama nie zdaje sobie sprawy. I choć Tamara zupełnie nie kojarzy żadnej Marciszowej to, kiedy gnana ciekawością odszukuje jej gospodarstwo, ma nieodparte wrażenie, że już tu kiedyś była... 

"Zaplątana miłość" to pierwsza książka z cyklu "Stacja Jagodno"i najnowsza powieść Karoliny Wilczyńskiej, autorki m.in. "Ta druga" i "Jeszcze raz, Nataszo". Książka wyszła nakładem Wydawnictwa Czwarta Strona, które już zapowiada kolejną historię z Jagodnem w tle.

Tamara nie miała lekkiego życia. Wychowywana przez zasadniczą i nieco despotyczną matkę, związała się z przystojnym lekkoduchem, po jego odejściu musiała sama wychowywać córkę Marysię i utrzymać siebie i dziecko. Praca w agencji, chociaż dobrze płatna jest stresująca i absorbuje dużo czasu, więc siłą rzeczy Tamara oddala się od córki. Stara się zapewnić jej jak najlepszy start w życiu (renomowane liceum, dodatkowe zajęcia) a nie zauważa, że dziewczyna ma kłopoty - problemy z matematyką to tylko wierzchołek góry lodowej. Czy Tamara w porę zauważy, że jej dziecko najbardziej na świecie potrzebuje miłości i zrozumienia? Czy Dominik, kolega z pracy, z którym Tamara się spotyka, będzie dla niej wsparciem w ciężkich chwilach? I co tak naprawdę łączy rodzinę Tamary z Różą Marciszową? Kto ciekawy, tego zapraszam do lektury.

Jagodno to taka prowincjonalna miejscowość, gdzie wszyscy się znają i wszystko o sobie wiedzą. Czas tam płynie swoim tempem, a z dala od miejskiego zgiełku i pośpiechu człowiek zupełnie inaczej postrzega swoje życie. Tamara i Marysia będą tu miały możliwość ponownie się do siebie zbliżyć, porozmawiać, lepiej zrozumieć i wreszcie rozplątać to, co się w ich życiu zaplątało.

"Zaplątana miłość" to napisana pięknym językiem powieść obyczajowa, poruszająca wiele problemów współczesnego zagonionego i nastawionego na "wyścig szczurów" świata, ale dająca nadzieję, że jeśli ktoś się postara to uda mu się zobaczyć i zdobyć to co w życiu najważniejsze...

Serdecznie polecam. I czekam na kolejne tomy tej serii :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Posty anonimowe będą kasowane - proszę podpisz się:)