poniedziałek, 14 lutego 2011

Dla młodych badaczy przyrody


Mój sześcioletni synek ma już dosyć dawno sprecyzowane zainteresowania. Uwielbia wszystko co związane jest ze światem zwierząt. Każde wakacje rozpoczynamy od wizyty w ZOO. Do tej pory był to najbliższy nam geograficznie krakowski ogród zoologiczny, ale w tym roku zostało złożone zamówienie na ZOO w Chorzowie bowiem są tam żyrafy, które stanowią ostatnio obiekt fascynacji Piotrusia. Te zoologiczne zainteresowania są również widoczne na jego półeczce z książkami. Najwięcej jest tam bowiem książek o zwierzętach właśnie. Ostatnio ten zbiór powiększył się o pięknie wydane "Zwierzęta świata".

Książka przedstawia nie tylko te najbardziej znane dzikie zwierzęta czyli słonie, lwy, zebry czy pingwiny ale również takie o których dziecko raczej nie słyszało - np. polatuchy, antylopy bejzy, kota górskiego, palczaka czy kapibarę. Zwierzęta, pogrupowane według kontynentów, przedstawione są w swoim naturalnym środowisku w czasie polowania, odpoczynku czy zabawy. Piękne, kolorowe ilustracje przyciągają wzrok malucha i pozwalają zapamiętać wygląd danego zwierzaka. Tekst dostosowany jest do możliwości percepcyjnych kilkulatka, nie ma tam jakichś trudnych, niezrozumiałych słów a opis jest tylko uzupełnieniem obrazka.
Autorem ilustracji jest Francisco Arredondo, a oryginalny hiszpański tekst wyszedł spod pióra Pere Roviry. Polską edycję tej pięknej książki zawdzięczamy Wydawnictwu Olesiejuk.

Jeżeli szukacie prezentu dla kilkulatka zainteresowanego zwierzętami (a i dla niezainteresowanego też) to serdecznie polecam tą właśnie książeczkę.

1 komentarz:

  1. ooo Chorzów, to rzut beretem (mokrym) ode mnie :)

    OdpowiedzUsuń

Posty anonimowe będą kasowane - proszę podpisz się:)