wtorek, 1 maja 2012

30 książek i TOP10

DZIEŃ 19
Książka dzięki której zmieniłaś zdanie na jakiś temat

Chyba każda książka, która traktuje o obcych kulturach wpływa na moje widzenie świata i często zmienia moje nastawienie do pewnych kwestii. Bo zdarza mi się, ze wstydem to przyznaję, myśleć stereotypami. I tak moje widzenie roli kobiety w islamie zmieniło się po lekturze tej książki:


*************************************************************

Top 10 to akcja, przy okazji której raz w tygodniu na blogu pojawiają się różnego rodzaju rankingi, dzięki którym czytelnicy mogą poznać bliżej blogera, jego zainteresowania i gusta. Jeżeli chcesz dołączyć do akcji - w każdy piątek wypatruj nowego tematu na dany tydzień.

Dziś przyszła pora na... Dziesięć książek do zabrania na bezludną wyspę!


Pogoda taka bardziej tropikalna, więc to zagubione w czasoprzestrzeni zestawienie jak najbardziej pasuje, bo przecież bezludne wyspy to w strefach gorących występują. Co by tu zabrać?

Coś o takich, którym się w podobnej sytuacji udało, czyli
Kilka książek, które mogą pomóc w życiu na wyspie:
Wreszcie kilka książek, które już dawno chciałam przeczytać a ciągle nie mam czasu

I oczywiście coś, żeby nie zwariować, czyli 


To może trochę naciągane, zakwalifikować całego Pratchetta jako jedną pozycję, ale jak mnie będzie stać na podróż w tropiki to i na jakiś czytnik z kompletem e-booków pana TP też powinno wystarczyć...

4 komentarze:

 1. "Robinson Cruzoe" o tak
  "Zbrodnia i kara" TAK TAK
  reszty nie znam ;p [nie czytałam]
  pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Z tym Pratchettem to całkiem niezła myśl. Ja co prawda nie przetrwałam przez jego książkę, ale za to uwielbiam trafne cytaty, jakie czytelnicy wyłuskują z jego twórczości. Można się ubawić :)

  Atlas roślin to jest dopiero wybór! Nie wiem, jak mogłam o tym nie pomyśleć...

  OdpowiedzUsuń
 3. Mnie się najbardziej w tego podoba "Majsterkowanie dla każdego" - nigdy bym nie wpadła, żeby zabrać to ze sobą na bezludną wyspę, a mogłoby się okazać, że byłaby to najważniejsza pozycja w plecaku. Gratuluję głowy na karku :D

  Stereotypy nie są takie złe - ułatwiają życie, inaczej mózg by nam rozłupało od środka. Źle jest tylko, kiedy przejmują nad nami kontrolę.

  OdpowiedzUsuń
 4. W pełni się z tobą zgadzam :)

  OdpowiedzUsuń

Posty anonimowe będą kasowane - proszę podpisz się:)