wtorek, 2 sierpnia 2011

Kilka informacji

Informacja nr 1

 11 lipca 2011 miał premierę najnowszy, piąty już numer Niezależnego Magazynu Bukinistycznego „Archipelag”.
Głównym tematem letniego numeru „Archipelagu” jest DROGA, o której piszemy z różnych literackich perspektyw. Nie zabrakło także wielu ciekawych informacji ze świata książek, wywiadów z pisarzami, relacji ze spotkań i rozdań nagród. Zapraszamy także do wzięcia udziału w trzech konkursach, w ktorych do wygrania są atrakcyjne nagrody.
"Archipelag" pozostaje magazynem dostępnym w internecie o statusie non-profit, więc można go za darmo ściągnąć z oficjalnej strony: www.archipelag-magazyn.pl.


Informacja nr 2

Jakiś czas temu pojawił się pomysł ustanowienia nagrody blogerów dla najlepszych książek - nie według jakichś wydumanych kryteriów lecz według gustów nas, czytelników. Po głośnym początku zrobiło sie trochę ciszej i wtedy Ci w których głowach ten pomysł się narodził przystąpili do pracy. Od wczoraj, czyli od 1 sierpnia możemy podziwiać efekty ich pracy oraz, co ważniejsze, możemy zgłaszać nasze nominacje do poszczególnych kategorii. Jest pewne ograniczenie - propozycje mogą zgłaszać ci blogerzy, których blogi mają minimum 6 miesięcy i przynajmniej raz w miesiącu opublikowali recenzję jakiejś książki. Nominacje można zgłaszać do końca sierpnia - później odbędzie się głosowanie.

Po szczegóły akcji odsyłam na stronę zlota-zakladka.pl


Informacja nr 3

Z powodów, nazwijmy to szpitalno-rodzinnych nie jestem w stanie regularnie bywać na moim i na waszych blogach. Mam nadzieję, że sytuacja w niedługim czasie zostanie opanowana i wszystko wróci do normy. 
Proszę o cierpliwość i wyrozumiałość :)

7 komentarzy:

 1. Złota Zakłada - to świetny pomysł, cieszę się, że łapię się w kryteriach ;) I życzę Tobie wytrwałości i cierpliwości w załatwianiu tych spraw szpitalno-rodzinnych. Pozdraiwam

  OdpowiedzUsuń
 2. Życzę rozwiązania problemów zdrowotnych - kogokolwiek dotyczą.

  OdpowiedzUsuń
 3. Podoba mi się Złota Zakładka, w której jednak nie wystąpię, bo jestem "za młoda" (przynajmniej w tym). Z przyjemnością będę śledzić wasze typy książkowe. Zdrowia i spokoju życzę:)))

  OdpowiedzUsuń
 4. Życzę pomyślnego i szybkiego rozwiązania tych szpitalno-rodzinnych powodów.
  Niestety też, podobnie jak Książkowiec, jestem "za młoda" (ale tylko w blogowaniu) by wziąć udział w typowaniu książek i głosowaniu. Ale będę Wam wszystkim sekundować i cieszyć się na ciekawe lektury nagrodzonych książek.

  OdpowiedzUsuń
 5. Podpisuję się pod komentarzem Ewy i zdrowia życzę wszystkim.

  OdpowiedzUsuń
 6. Zdrowia życzę wszystkim!
  Ja bardzo chętnie wytypowałabym książeczkę do nagrody, ale niestety ze mnie wciąz blogowy "dzieciak" ;) Może następnym razem! Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 7. Archipelag już czeka na moim komputerze, a Złota Zakładka to rewelacyjny pomysł ^^ Ps. Życzę wszystkim powrotu do zdrowia ;D

  OdpowiedzUsuń

Posty anonimowe będą kasowane - proszę podpisz się:)