sobota, 24 marca 2012

Wiosenna garść ogłoszeń

Słońce zza chmurek się przebija, ptactwo się jakoweś drze, krety ryją na potęgę a między, jeszcze śpiącymi, jabłonkami koniczynka nieśmiało z ziemi wysuwa pojedyncze łodyżki - znaczy się na wieś wiosna przyszła...
Jak na wsioka z dziada pradziada przystało mam dzisiaj w planie, wzorem kretów, rycie w ziemi. No może nie do końca rycie, bo raczej grabienie i spulchnianie ziemi przy wschodzących żonkilach ale fakt pozostaje faktem - przeistaczam się w tzw. gleboryja;)

Rosnąca przed domem wierzba już coraz bardziej wiosenna:)


Zanim to jednak nastąpi kilka ogłoszeń - zasadniczo ich nie zamieszczam, ale te akurat wydały mi się ciekawe i godne zainteresowania:)

PO PIERWSZE:

U jednego Krakusa, który się chowa pod nickiem oisaj znalazłam informację o ciekawej akcji pod tytułem  "Drugie życie książki" - chodzi o wymianę książek, którą można będzie uskutecznić już jutro, 25 marca, w podwawelskim grodzie. Inicjatywa słuszna i godna polecenia - ja niestety z przyczyn rodzinnych nie dam rady jechać, ale jakby ktoś był zainteresowany to TUTAJ znajdzie wszystkie potrzebne informacje.

PO DRUGIE:

22 kwietnia o godz. 17.00 w kilku miastach Polski odbędzie się akcja czytania "pod chmurką" (miejmy nadzieję, że pod bieluchnym obłoczkiem a nie deszczową chmurą) - na razie do akcji zgłosiło się 6 miast, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby i Wasze miasta wzięły w tej akcji udział. Akcja ma swój BLOG gdzie można znaleźć wszystkie potrzebne informacje oraz kontakt do organizatorów.

PO TRZECIE:

Rusza kolejna akcja pod hasłem "Książki moja Miłość" - osoby z talentem literackim mogą zobaczyć swój tekst w książce. Co trzeba zrobić? A napisać opowiadanie i wysłać pod wskazany adres. Wszystko co trzeba wiedzieć o tym projekcie znajdziecie TUTAJ

PO CZWARTE:

"Świat Książki" planuje na kwiecień pewną na oko ciekawą premierę - pewnie ma ich więcej, ale o tej słów parę: 

Grace jest zdumiona, bo tak naprawdę… leży właśnie umierająca na oddziale intensywnej terapii po strasznym pożarze szkoły, do której chodzi jej synek Adam. W sali obok walczy o życie jej poparzona córka - siedemnastoletnia Jenny. Ona także „wychodzi” z ciała. Obie spotykają się na szpitalnym korytarzu, by POTEM „uczestniczyć” w śledztwie o podpalenie szkoły i w życiu wszystkich, którzy ze sprawą mogli mieć coś wspólnego… Szybko okazuje się, że nic nie jest takie, na jakie wyglądało wcześniej. Każda prawda rodzi bowiem kolejne tajemnice… A POTEM rzeczy wymakają się spod kontroli. Co grozi bohaterom?


„Potem” to złożony rodzinny thriller, z okrutną zbrodnią w tle. Z pewnością nie zabraknie w nim typowego dla tego gatunku napięcia kryminalnego. Jednocześnie gwarantujemy, że niezwykle emocjonalna narracja poruszy nawet najtwardsze serca. 

PO PIĄTE:

Wydawnictwo Telbit ma dla swoich czytelników również ciekawe propozycje:W wirtualnym świecie Sagi szaleje piętnastoletnia skaterka Zjawa, należąca do anarchistycznego gangu punków. Choć nie ma kompletnie żadnych wspomnień z przeszłości, narasta w niej przekonanie o niezwykłych zdolnościach, które w niej drzemią. Kim jest naprawdę? Jakim cudem wplątała się w walkę z Czarną Królową, okrutną władczynią Sagi? I co u jej boku robi Cindella, awatar Erika z planety Nowa Ziemia? 

Trudno przewidzieć, co się stanie, gdy w poszukiwaniu utraconej tożsamości Zjawa sięgnie zbyt głęboko lub odważy się wyjść poza granice znanego sobie świata. Czy będzie to droga do wolności, czy raczej do szaleństwa i samounicestwienia?...Determinacja Lii Milthorpe jest silniejsza niż kiedykolwiek. Pozostało niewiele czasu na podróż śladem ostatnich tajemnic proroctwa, które od wieków kładzie się cieniem na losy kolejnych pokoleń sióstr. U kresu drogi czeka Lię konfrontacja z przeznaczeniem i ostateczna walka z samą sobą. By jednak mieć w niej jakąkolwiek szansę, musi zbliżyć się do Alice - bliźniaczki, którą przepowiednia uczyniła jej największym wrogiem...

Są rzeczy, do których każda z sióstr chce mieć wyłączne prawo. I wyzwania, które mogą zniszczyć je obie. Złączone więzami krwi, lecz rozdzielone przez proroctwo, bliźniaczki Lia i Alice muszą sobie wzajemnie zaufać - albo zginą...To by było na tyle - mam nadzieję, że każdy coś dla siebie znajdzie ciekawego. A na koniec dedykacja dla wszystkich:


3 komentarze:

 1. Świetnie, będę akurat jutro koło 15 w centrum Kraka, więc bardzo chętnie wezmę udział w akcji - dzięki za informację!

  Byłoby tez fajnie, gdyby Kraków przyłączył się do "Czytania pod chmurką" - kiedyś była podobna akcja na Placu Centralnym, ale niestety byłam wtedy w pracy i okazja mi przepadła :/

  A o "Potem" czytałam już kilka pozytywnych recenzji osób, które czytały w oryginale. Już nie mogę się doczekać, aż sama się do niej dobiorę :).

  OdpowiedzUsuń
 2. Zastanawiałem się czemu liczba odwiedzin u mnie wzrosła. Już wiem że to dzięki anek :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawe czy katowice lub Chorzów się dołączą :D fajna sprawa czytania pod chmurką

  zapraszam do mnie :)

  OdpowiedzUsuń

Posty anonimowe będą kasowane - proszę podpisz się:)